Українська мова в просторі та часі світового мовознавства

12 листопада 2018 року в рамках Тижня писемності та мови на базі Одеського педагогічного училища відбулось засідання клубу молодого науковця, у роботі якого взяли участь фахівці Одеської національної наукової бібліотеки , викладачі і студенти ВНКЗ «Одеське педагогічне училище».

Захід відкрила Валентина Павлівна Горанська, в. о. директора ВНКЗ «Одеське педагогічне училище», яка наголосила на значущості професійного й інтелектуального рівня педагога, викладача у навчальному процесі. Тож саме знайомство і обговорення новітніх сучасних видань, актуальних тем з педагогіки – корисна і добра традиція щорічних засідань.

Олена Францівна Ліпінська, викладач української мови та літератури, методист училища торкнулася питання витоків української мови та сучасного філософського осмислення глибинної народної мудрості у рідному слові.

Ведуча заходу Валентина Іванівна Колесникова, провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ під час бібліографічного огляду книжкової виставки «Українська мова в просторі та часі світового мовознавства» зосередила увагу на мовознавчих виданнях останнього року. Серед них книги : «Читай і знай:довідник – практикум із сучасної української літературної мови»(Київ:Києво-Могилянська академія,2018. – 415с.); «Очам не вірю»(Київ: Дух і літера, 2018.-45с), «Це варто знати: посібник»(Тернопіль:Підручники і посібники,2018 – 159с.) та інші.

На матеріалі представлених видань було проведено фахову дискусію з питань: вживання української мови у побуті; виховані культури мовлення від власного прикладу до залучення сучасних методик викладання української мови та літератури; результати застосування новітніх технологій у проведенні мовознавчих заходів тощо. Питання дискусії детально розглянули викладачі української мови ОПУ – Олена Сергіївна Шмигановська, Антоніна Михайлівна Грицюк, Вікторія Геннадіївна Міхеєва.

Вдалим дебютом став виступ студентки факультету дошкільної освіти Наталі Шеховцевої, яка на матеріалі української класичної літератури розповіла про велич, багатство, красоту і мелодійність рідної мови.

Наприкінці заходу студенти училища провели реферативну роботу з найновішими виданнями з української філології.