Тиждень української писемності та мови

У ВНКЗ «Одеське педагогічне училище» з 09.11.2016 р. по 16.11.2016 р. було проведено тиждень циклової комісії філологічних дисциплін, присвячений Дню української писемності та мови. Одним із перших заходів в рамках тижня була презентація книжково-ілюстративної виставки «Щоб глибше осягнути рідне слово», яка проходила в Одеській національній науковій бібліотеці (09.11.2016р.). Окрім книжкової виставки до уваги студентів було запропоновано дуже цікаві та інформативні виступи: Сподарця В. І.,к. філол н., доцента кафедри української філології ПНПУ імені К. Д. Ушинського, члена НСПУ, Работіна Ю. А., голови Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, голови оргкомітету Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова - мова єднання», заслуженого журналіста України, Ліпінської О. Ф., методиста, викладача української літератури, дитячої літератури ВНКЗ «Одеське педагогічне училище», Філлер Ю. Г. («Важливість культури мовлення у вихованні сучасного педагога») заступника директора з виховної роботи ВНКЗ «Одеське педагогічне училище».

09.11.2016 р. було представлено виставку творчих робіт студентів, присвячених Дню української писемності та мови.

Наші студенти виявили ініціативність та проявили свій творчий потенціал. Це проявилося і у конкурсі презентацій до Дня української писемності та мови. Студенти з усіх курсів та груп приносили створені презентації, добирали цікавий матеріал; прекрасні поезії та ілюстрації. Це дало можливість побачити наскільки небайдужі та активні студенти навчаються в Одеському педагогічному училищі.

09.11.2016р о 10.00 в Одеському педагогічному училищі було проведено 16 Всеукраїнський радіо-диктант національної єдності. Диктант писали студенти, представники з усіх навчальних груп та спеціальностей, які виявили бажання. Всього зібралося 25 осіб. Вони з цікавістю та незначною тривогою дуже уважно і зосереджено намагалися якнайкраще впоратись із завданням, відчуваючи відповідальність не тільки перед училищем, а й перед собою.

Викладачі ВНКЗ «Одеське педагогічне училище взяли участь у VIIІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених в онлайн форматі «УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА ХХ – ХХІ СТОЛІТЬ: ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ, КОМПАРАТИВНИЙ ТА ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТИ», присвяченій 200-річчю Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», що відбулася 10 листопада 2016року.

11.11.2016р. було проведено круглий стіл «Пошли мені святеє слово…»» Свої роботи представили студенти ІІІ-ІV курсів спеціальностей «Педагогічна освіта» та «Дошкільна освіта»: Брагаренко Д. «Ту мову як музику в хвилях лілею», Гарбузенко К. «Українська мова - мова єднання», Мацьоха Л. «Культура мовлення сучасного педагога», Новохатько Н. «Живе у мові Україна» та ін. Студенти продемонстрували високий рівень підготовки та виявили потенціал до написання наукових статей. В результаті обговорення стало зрозуміло, що наша молодь дуже серйозно замислюється над своїм майбутнім і боляче сприймає події сучасного життя, прагне відродження та слави української мови.

16.11.2016р студенти представили літературно-музичну композицію «Наша душа - наша мова…», де яскраво представили кожен регіон України, показавши, що душа народу живе в його піснях, віршах, байках і не помре допоки буде жити останній українець. Дівчата жваво та з ентузіазмом представляли свою творчу виставу.

Ось так плідно, із завзяттям, по-спражньому творчо та цікаво проминув тиждень української писемності та мови в нашому училищі цього року. Але робота із закінченням свята не закінчується, вона триває постійно. А різні святкові заходи уже просто надають можливість продемонструвати її результати.