Тиждень української писемності і мови

9 листопада, у день Преподобного Нестора-літописця, ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам`ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися.

Цікаво і змістовно пройшов Тиждень української писемності та мови в нашому училищі. Мета: піднесення престижу української мови у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, грамотності, виховання в молоді почуття гордості за свій народ та до мови свого народу, любові до рідного краю.

Тиждень української писемності та мови розпочався конкурсом стіннівок на тему «9 листопада – День української писемності та мови». Майже всі групи взяли участь у конкурсі.

6 листопада студенти училища з викладачем Шмигановською О.С. відвідали презентацію книжково-ілюстративної виставки «Українська мова – духовна основа народу» до Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці, де ознайомилися з новими мовознавчими виданнями. Окрім книжкової виставки студенти із захопленням слухали доповіді та натхненне декламування віршів видатних поетів про любов до рідної мови та українського слова: Володимира Сподарця, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української філології Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, члена НСПУ; Наталі Коробкової, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри теорії літератури та компаративістики ОНУ імені І.І. Мечникова.

7 листопада – конкурс студентських презентацій.

8 листопада студенти І та ІІ курсів взяли участь у І етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика та І етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка. Вільне володіння українською мовою як в усній, так і в письмовій формах є одним із найважливіших освітніх завдань. Ми виступаємо за популяризацію держаної мови серед молоді та за виховання свідомих і освічених українців, адже за ними стоїть майбутнє! Це наш посильний внесок у розвиток свідомого покоління України.

Завдання І етапів конкурсів розробили викладач української мови Грицюк А.М. та викладач української літератури Ліпінська О.Ф. Завдання були спрямовані, насамперед, на підвищення в студентів інтересу та мотивації до навчання і дозволяли чітко визначити рівень їхніх знань, а деякі вимагали прояву найкращих студентських здібностей – креативності та кмітливості.

Конкурси проводились як творчі змагання молоді, яка має знання з української мови та літератури не тільки в межах навчальної програми, а й мовних тонкощів, історії розвитку мови та літератури, а також демонструє творчий підхід до розв`язання мовно-літературних проблем. Викладачі створили всі умови для чесних змагань. Переможцями стали:

І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика:

1 місце – Олійник Катерина Вікторівна (Ш-21)

2 місце – Головко Дар`я Вікторівна (Ш-11)

3 місце – Василюк Софія Ігорівна (Ш-21)

І етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка:

1 місце – Заянчуковська Анна Сергіївна (Ш-11)

2 місце - Сагінова Олена Анатоліївна (Ш-13) Вогніста Юлія Валентинівна (Ш-11)

3 місце - Шафрайчук Дар`я Дмитрівна (Ш-11)

Бажаємо нашим переможцям йти до чесних перемог у ІІ етапі (обласних) конкурсів.

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури, 9 листопада в День української писемності та мови 36 студентів нашого училища писали ХVІІІ Всеукраїнський радіодиктант «Крила України». Уперше студенти не тільки чули голос диктора О. Авраменка, а й мали можливість спостерігати за ним на великому екрані, бо писали диктант в кабінеті №7, який оснащений інноваційними технологіями.

Тиждень писемності ще раз переконує в тому, що українська мова, мов кринична вода, яку черпаємо, а їй немає ні кінця, ні краю. Будемо й надалі пізнавати її глибинні джерела!

Мово! Мудра Берегине, не дай «погаснути зеленому вогнищу роду нашого» і тримай «народ на небесному Олімпі волелюбності, слави і гордого духу…»

Підведення підсумків окремих конкурсів ще триває, очікуйте результатів.