Регіональне методичне об’єднання

12-13 квітня 2017 р. на базі ВНКЗ «Одеське педагогічне училище» було проведено регіональне методичне об’єднання викладачів російської мови, зарубіжної і дитячої літератури, культурології. Робота методичного об’єднання була спрямована на реалізацію принципів гуманізації освіти, методологічної переорієнтації навчального процесу та розвиток особистості педагога, особистісно-орієнтований підхід до навчання, підвищення якості та поповнення науково-методичної бази для роботи зі студентами, обмін досвідом.

В регіональному методичному об’єднанні взяли участь представники таких вищих навчальних закладів: КНВЗ «Запорізький педагогічний коледж» Запорізької обласної ради, Дніпровський педагогічний коледж ДНУ імені Олеся Гончара, КВНЗ «Бориславський педагогічний коледж» ім.. В.Ф. Беньковського» Херсонської обласної ради, КВНЗ «Уманський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Т.Г Шевченка» Черкаської обласної ради, Кременчуцький педагогічний коледж ім.. А.С. Макаренка, ВНКЗ «Балтське педагогічне училище» Одеської області та ВНКЗ «Одеське педагогічне училище», на базі якого й проводилося методоб’єднання.

Активна робота почалася з самого ранку: зустріч та реєстрація гостей, знайомство з адміністрацією училища, урочисте відкриття. Учасники методоб’єднання відвідали відкритий урок з виробничої практики «Пробні уроки і заняття» з російської мови у 3 класі базової Одеської СШ № 119 І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови. Урок проводила студентка ІІІ курсу спеціальності 5.01010201 «Початкова освіта» Брагаренко Д. О. (викладач-методист Поберезкіна Л. Ю.). Потім, згідно плану роботи, відвідали відкриті навчальні заняття, проведені викладачами ВНКЗ «Одеське педагогічне училище»:

1. З методики навчання російської мови у групі Ш-31, спеціальності 5.01010201 «Початкова освіта» (спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Поберезкіна Л. Ю.) Тема заняття: «Властивості російської орфографії як основа її методики».
  2. З зарубіжної літератури у групі Д-11, спеціальності 012 «Дошкільна освіта» (спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Сергієва Н.М. ) Тема заняття: «Трагедія Анни в романі Л. М. Толстого «Анна Кареніна»».
  3. З сучасної російської мови з практикумом у групі Ш-21, спеціальності 5.01010201 «Початкова освіта» (спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Горобець І.М.). Тема заняття: «Синтаксис. Граматичний розбір простих речень».

Зустріч з науковцем Труновою Валентиногю Андріївною, к. п. н., в. о. професора кафедри психолого-педагогічної та корекційної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів(«Розвиток зв’язного мовлення на уроках позакласного читання в початковій школі») мала дискусійний характер та зацікавила всіх учасників методоб’єднання, були порушені багато різних проблем сучасної молодшої школи.

Після засідання круглого столу гості міста відвідали Одеський академічний театр опери та балету, провели невеличку екскурсію по центру міста.

13 квітня робота продовжувалась.

В цілому регіональне методичне об’єднання викладачів російської мови, зарубіжної і дитячої літератури, культурології пройшло плідно й продуктивно. Така форма роботи сприяє розвитку творчого потенціалу та підвищує рівень професійної компетентності всіх учасників.