День Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року-лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2017 року студенти Одеського педагогічного училища відзначили історичну годину пам’яті, присвячену Героям Небесної Сотні та Революції Гідності.

Година пам’яті розпочалася з державного гімну України. Також було продемонстровано відео про матір, яка виростила свого сина та втратила його за часів революції. Супроводжувалось відео знаменною піснею «Пливе кача». Символічно звучали пісні «А може вже досить», «Герої не вмирають», «Вставай», «Так, я люблю Україну» у виконанні студенток Мунтяну Людмили, Макарової Лілії, Березовської Діани та Світланою Куркан.

Ведучі - Буц Анастасія та Кірікой Марія дуже добре впоралися із задачею – донести до студентів значення цієї дати, передавши усі ємоції у своїх виступах.

Усі присутні в скорботі вшанували пам’ять та схилили голови під час хвилини мовчання.

Виступаючі завершили захід патріотичними словами:

В ці дні хай єднає нас думка єдина,

Ми зло в нашім домі долали не раз.

Все треба зробить, щоб жила Україна –

Приймаймо цей заклик, як Божий наказ!

Герої Небесної сотні − теперішній голос нашого сумління та сторожі нашої громадянської поведінки. Небесна сотня — це наш біль і наша гордість, це наші сльози і душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас!